Ambulans Araçları Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Hastalara gelecek zararın önlenmesi için aracın bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Hizmet sunumu sırasında hatayı engellemek için bakımın yapılması gerekir. Hasta nakli esnasında Hastaların enfeksiyon kapmamaları için her hasta nakil  taşımasından sonra aracın içi temizlenmeli ve dezenfekte edilmeli. Ambulans araçları bakımı ne sıklıkla yapılmalıdır sorusu bu şekilde cevap bulur.

Ambulanslarda Periyodik Bakım Nedir?

Aracınızın daha sağlıklı bir şekilde çalışması, güvenli bir şekilde sürüş yapabilmeniz için motor ve diğer araç parçalarının düzenli bir şekilde bakıma ihtiyacı vardır. Belli aralıklarla kontrollerinin yapılması gerekir. Özellikle özel  ambulans gibi önemli araçların bakımları eksiksiz bir şekilde yapılmalı.

Ambulanslarda Bakım Neden Önemlidir?

Aracın uzun ömürlü ve güvenilir olması için bakım çok önemlidir. Ayrıca olası kazaları engellemek için gaz ve fren gibi pedalların düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Hem aracın sağlığı için hem de kendi sağlığınız için bakımlar son derece önemlidir. Periyodik bakımları hasta taşıma, sırasında oluşabilecek büyük arızaları önlemek maksatıyla sık sık bakım yaptırılmalıdır.

Ambulans Araçları Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?
Ambulans Araçları Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

Dönemsel olarak periyodik bakımlar yapılmalıdır. Ambulansların bakıma ihtiyacı vardır. Acil olan durumlarda son derece hız yaptıkları için fren ve gaz pedalları oldukça düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Aracın markasına, modeline, yaşına, kilometresine bağlı olarak farklı şekiller de kontroller yapılır.

Standart bir periyodik bakım denildiğinde akıllara şunlar gelir;

  • Aracın motor yağı değişimi
  • Hava filtresi değişimi
  • Yağ filtresi değişimi
  • Polen filtresi kontrolü yapılır.

Bunun yanı sıra oto servisi gerekli gördüğü birtakım kontrolleri de yapar. Bazı yağ ve sıvı sızıntıları, hortum ve bağlantı noktaları titiz bir şekilde kontrol edilir.

Motor Yağ Değişimi

Ambulanslarda periyodik bakım esnasında en doğru yağın kullanılması gerekir. Doğru yağı seçmek önem arz eder. Zamanında değişmeyen motor yağı araca zarar verebilir.

Ambulanslarda Fren Balatası Değişimi

Ambulanslarda fren ve balatalar düzenli olarak kontrol edilmeli. Arka ve ön fren balata olmak üzere fren bakımları dikkatli bir şekilde yapılmalı. Ön fren balata değişimi, arka fren balata değişimden daha az km’ de tamir edilir. Şehirler Arası Ambulans için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz