Evde Ambulans Hizmeti Nasıl Oluyor?

Ambulans hizmeti, acil tedaviyi ve tam teşekküllü hastanelere gerekli nakli sağlayan hizmetlerdir. Ambulanslar donanımları gereği bir kaç gruba ayrılır. Tam teşekküllü olan ambulanslar daha çok ilk yardım amacıyla kullanılır. Evinizde veya iş yerinizde acil müdahaleye gerek duyarsanız evde ambulans hizmeti alabilirsiniz. Evde ambulans hizmetini özel olarak da alabilirsiniz. Özel Ambulans, Hasta Nakil, Ambulans Kiralama, Şehirler Arası Ambulans hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.

Evde Ambulans Hizmeti Neleri Kapsar?

Hayatın normal akışında herkes acil durumlar ile karşılaşabilir. Birçok sağlık problemi için bu hizmeti talep edebilirsiniz. Evde ambulans hizmeti bazı durumları kapsar.

Bu durumlar şunlardır;

  • Evde meydana gelen kaza, travma gibi acil durumlar
  • Tedavisi evde devam eden hastalar.

Evden hastaneye nakli zorunlu olan hastalar. Hastanın durumuna göre acil veya nakil ambulansı talep edilebilir.

Evde Ambulans Hizmeti Nasıl Oluyor?
Evde Ambulans Hizmeti Nasıl Oluyor?

Nakil Ambulansları

Evde ambulans hizmetinin büyük bir bölümü nakil ambulansları ile yapılır. Evde tedavisi devam eden hastaların tetkik ve teşhis amaçlı hastanelere naklinin zorunlu olduğu durumlarda kullanılır. Bu ambulanslarda gereken ekipman ve bir tane sağlık personeli vardır. Nakil ambulansı sadece nakil amacıyla kullanılır. Özel veya devletten bu hizmeti alabilirsiniz. Nakil ambulansları nakilin yapıldığı yere göre değişir. Hastaneler arası yoğun bakım transferinin gerekli olduğu zamanlarda tam teşekküllü ve içinde sağlık personeli olan ambulanslar tercih edilir.

Acil Durum Ambulansları

Acil durumlar için kullanılan ambulanslar tam ekipmana ve sağlık personeline sahiptir. Kısa süre içinde olay yerinde olur ve gereken tıbbi müdahaleyi zamanında yapar. İlk yardım sonrası nakil işlemleri de yine aynı ambulans ile sağlanır. Acil durum ambulanslarında gereken ilaçların hepsi yer alır.

Evde Ambulans Hizmeti Ücreti

Evde ambulans hizmeti kullanım amacına göre ücretlendirilir. Acil durumlar için ücret söz konusu değildir. Ancak nakil amaçlı kullanılacaksa belli bir ücrete tabidir. Özel sağlık kuruluşlarından hizmet almak için o kuruma başvuru yapmanız gerekir. Hastanın sağlık durumu, ambulansta yapılacak tıbbi müdahale, ambulansta yer alan sağlık personeli ücreti farklı etkiler.

Evde Ambulans Hizmeti Veren Kurumlar

Evde ambulans hizmeti veren kurumlar genellikle il sağlık müdürlükleri ve özel hastanelerdir. Herhangi bir sağlık kurumuna başvuru yaparak bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz