Hasta Nakil Ambulansı Nasıl Kiralanır?

Acil durumlarda genel olarak hasta nakil ambulansı temin edilebiliyor. Hastanın evden hastaneye yetiştirilmesi için bu sistem kullanılsa bile farklı yerlere de nakil işlemi gerçekleştiriliyor. Hastaneden eve veya evden eve gibi nakil durumları da söz konusudur. Peki, nakil gerektiren konular için ambulans nasıl kiralanır? Ne tür işlemler gerçekleştirilir? Detayına birlikte bakalım.

Şehirler Arası Hasta Nakil Ambulansı Nereden Temin Edilir?

Ambulans kiralamak isteyen kişiler internet üzerinden çeşitli firmalar ile iletişime geçebilirler. Ayrıca devletimizin hasta nakli adına sunduğu ambulanslardan da gayet yararlanılabilir. Her şehrin kendine göre nakil ambulans numarası mevcuttur. İnternet vasıtası ile numaraları bulabilmek oldukça kolaydır.

Hasta Nakil Ambulansı Özellikleri Nelerdir?

Bu ambulansların özelliklerinden en dikkat çekeni gayet hızlı olmasıdır. Ayrıca hastaya ilk yardım işlemleri de uzman personeller tarafından gerçekleştirilir. Ön muayene yapıldıktan sonra herhangi bir teçhizat gerektiğinde kullanılır. Kişilerin istediği hastaneye veya en yakın hastaneye nakil işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca hastalar için 24 saat nakil hizmeti de sunuluyor.

Nakil Ambulansın Fiyatları Nelerdir?

Ambulans fiyatları gidilecek mesafeye göre farklılık gösterir. İstanbul’dan Bursa’ya nakil gerektiğinde km başına ücret alımı yapılır. Başlangıç ücreti 250 TL olmasının yanında şehir için nakilde km başına 7 TL alınır. Şehir dışı için nakil hizmeti km başına 4 TL olarak gerçekleştirilir.

Hasta Nakil Ambulansı Nerelere Gider?

Hastanın nakil olacağı durumlarda ambulansın çalışma prensibi şu şekildedir;

  • Hastaneden eve,
  • Evden hastaneye,
  • Evden eve,
  • Hastaneden hastaneye,
  • Huzur evinden hastaneye,
  • Hastaneden huzur evine,

Ayrıca hastaneler arasında gerçekleşen yoğun bakım nakli gerçekleşir.

Nakil Ambulansı İçerisinde Kimler Bulunur?

Özel şekilde kiralanan nakil ambulansı içerisinde 3 kişilik sağlık ekibi görev yapar. Ambulans şoförü ile birlikte acil tıp teknisyenleri gerekli olan nakil işlemini gerçekleştirir. Hastanın durumu ve ciddiyetine bakılarak gereken hamleler sağlık çalışanları tarafından yapılır. Üstelik uzun mesafeler için ek olarak sağlık çalışanı da devreye sokulur.

Bu şekilde daha garantili bir nakil hizmeti sağlanmış olur. Uçuş gerektiren konularda ise sağlık raporu alınması gerekir. Kişinin varması gereken uzak bölgeye sağlık çalışanları ile birlikte hava ambulansı dahil devreye girer.

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz