Hastaneden Nakil İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Hastaların bulundukları hastaneden nakil işlemi yani diğer bir hastaneye taşınma durumu mevzu bahis olabilir. Bu durumlarda özel ambulans ile hasta nakil işlemi, nakil olmayı isteyen hastaların ilgili yere götürülmesini sağlamakta olan işlemdir. Tedavisi biten ve taburcu edilen hastanın sağlık durumu dikkate alınarak nakledilmesi söz konusudur.

Özel Hasta Nakil Ambulansları

Özel hasta nakil ambulansları genel itibariyle hastaneye bağlı olmadan hizmet sunan ambulanslardır. Bu ambulanslarda hastanın gereksinimi olan bütün donanımlar hazır olarak bulunur. Hastanın sağlık durumuna bağlı şekilde ambulans nakil aracı içerisinde ambulans şoförü, acil tıp teknisyeni ve duruma göre doktorun da ambulans içerisinde yer alması söz konusu olabilir. Bu grupla, hastanın sağlık durumu kontrol altında tutularak nakil işlemleri gerçekleştirilir.

Hastanın Nakil Transferi Nasıl Gerçekleşir?

Hasta için kiralık ambulans ya da hasta nakil ambulansı talebinin akabinde profesyonel ve eğitimli personel ile iletişim kurularak hastanın mevcut durumuyla alakalı bilgi sahibi olunabilir. Hastanın durumunun ciddiyetiyle ilgili bilgi alan profesyonel kadro, hastanın adres bilgilerini en yakın ekibe aktarır. Ekip, en kısa sürede hastanın bulunduğu adrese varır.

Hasta Nakil Transferi Aşamaları

  • Hastanın yanına ulaşan ekip, ilk muayeneyi yapar.
  • Hastanın durumu kontrol altına alınır ve hastanın durumuna bağlı şekilde personel tayin edilir.
  • Sonrasında hasta güvenli bir biçimde ambulansa alınarak götürüleceği adrese doğru yola çıkılır.
  • Hastanın ambulans içerisinde durumu devamlı gözlem altında tutulur.
  • Negatif bir durum karşısında ekipler ambulansta bulunan donanımlarla gereken müdahaleyi uygular.
  • Hastanın durumunda herhangi bir negatiflik yoksa hasta emniyetli ve rahat bir biçimde ulaşacağı adrese taşınır.

Hasta ulaşması gerekli olan adrese vardığında güvenli bir biçimde taşıma işlemi gerçekleştirilir.

Özel Ambulans Nasıl Temin Edilir?

Hasta için hususi ambulans veyahut kiralık ambulans talepleri ilgili firmaların müşteri hizmetleri çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilebilir. Çağrı yapıldıktan sonra profesyonel ve eğitimli elemanlar aracılığıyla gereken bilgilendirme sağlanır. Hastanın durumuna bağlı şekilde elemanlar gereken profesyonel eleman desteğiyle özel ambulans servisini müşterilerin hizmetine sunar.

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz