Organizasyonlarda Özel Ambulans Kiralama

Bazı organizasyon hizmetleri için meydana gelebilecek durumlar göz önünde bulundurularak bu organizasyonlara ambulans getirtilebilir. Özellikle organizasyonlar için kalabalık ortamların oluşması gibi durumlarda sağlık sorunlarının meydana gelme ihtimali daha yüksek olabilir. Bu amaçlar doğrultusunda özel organizasyon hizmetleri için belirli kurumlardan özel ambulanslar tahsis edilir.

Özel Ambulans Ne Yapar?

Özel ambulans hizmetlerinin verdiği hizmet, acil ambulans hizmetleri ile aynıdır. Aradaki tek fark herhangi bir sağlık sorunu meydana geldiğinde müdahale yapılma hızıdır. Organizasyonlar için tahsis edilen ambulanslar, organizasyon alanların hazır olarak bekler. Acil ambulans hizmetleri çağırıldığı zaman geldiği için aradaki mesafeden dolayı zaman kaybı meydana gelebilir. Özel ambulans hizmetleri anında müdahale eder ve en yakın sağlık kuruluşuna nakli sağlanır.

Organizasyonlara Özel Ambulans Nereden Kiralanır?

Organizasyonlar için ambulansların kiralanma alanları farklılık gösterebilir. Eğer yapılan organizasyon halka hitap eden ve devlet büyüklerinin katılacağı organizasyonlar ise ambulans hizmetleri de devlet tarafından sağlanır. Bu ihtiyacın karşılanması devlete aittir ve 112 acil ambulans hizmetleri görevlendirilir.

Kişilerin özel olarak düzenlediği organizasyonlar için devlet herhangi bir ambulans hizmeti vermez. Bu gibi durumlarda 112 acil ambulans sisteminden bağımsız olarak çalışan ve sadece özel olarak ambulans hizmetleri veren kuruluşlar tercih edilmektedir. Bu özel kuruluşlar sağlık bakanlığı tarafından onaylanır ve o şekilde hizmet vermeye başlar. Organizasyonlar için de bu özel kurumlara gidilmesi gerekmektedir.

Özel Ambulans Kiralama Ücretleri

Her firma için özel ambulans kiralama ücretleri farklılık gösterebilir. Bu fiyatlandırmalar bir çok nedene göre değişiklik gösterir. Bundan dolayı organizasyonlar için özel ambulans kiralarken detaylı bir araştırma yapmakta fayda vardır. Bu araştırma sadece fiyat bilgisini kapsamamalıdır. Aynı zamanda memnuniyet dereceleri, ambulanslardaki verimlilik ve kalite de göz önünde bulundurulmalıdır. Kiralama fiyatları başlangıç olarak 150 lira olarak karşınıza çıkacaktır. Bu ücretler şehir içi, şehirler arası hizmetine göre değişiklik gösterir.

Özel Ambulans Kiralamada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer organizasyonlarda özel ambulans kiralama yapılacaksa bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özel ambulans hizmetleri 112 acil ambulans hizmetleri ile aynı müdahaleleri yaparak hizmet verir ancak işeyiş şekli farklılık gösterebilir. Örneğin 112 acil ambulans hizmetleri hastayı en yakın hastaneye götürmek ile görevlidir. Bu hastaneler büyük oranda devlet hastaneleri olarak karşımıza çıkar. Ancak özel hasta nakil hizmeti veren ambulanslar tamamen hasta odaklıdır ve kişi nerede müdahale edilmesini istiyorsa o kuruma nakli sağlanır.

Özel ambulans kiralarken;

  • Özel firmanın güvenirliliğine,
  • Tecrübesine,
  • Tavsiye edilip edilmemesine,
  • Ambulans içeriğine,
  • Sağlık görevlilerinin eğitim bilgisine,
  • Acil durumlarda ilk hangi stratejiyi izlediklerine dikkat edilmelidir.

Hizmetlerimiz;

 

 

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz