HAKKIMIZDA

profesyonel ambulans şirketi

Sağlık sektöründe verilen nakliye hizmetlerinin kolay ulaşılabilir, hızlı ve kaliteli olması diğer sektörlere göre çok daha önemlidir. Hizmet almak isteyen kişiler için kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığı her şeyin üstündedir ve bazen birkaç saniye bile hayati önem taşıyabilir.

Bazen de aciliyet yoktur, sadece bir hastanın konforlu şekilde nakliyesi söz konusudur. Böyle durumlarda da nakliyenin en konforlu şekilde yapılması, hastanın incitilmemesi, sağlığına zarar verilmemesi istenir. Bu haklı talep de ancak donanımlı, uzman sağlık ekipleri tarafından kullanılan kaliteli ambulanslarla karşılanabilir.

Mavi Ambulans olarak yılların verdiği deneyim, son sağlık teknolojisi ile donatılmış ambulanslar, eğitimli ve deneyimli sağlık ekipleriyle üst kalitede ambulans hizmeti veriyoruz. Hastaların sağlığı, yakınlarının kendilerini iyi hissetmesi ve memnuniyeti en üst hedefimizdir.

Hizmet Verilen Bölgeler

Mavi Ambulans ile İstanbul’un hemen hemen her bölgesinde özel ambulans İstanbul hizmeti verilir.

En hızlı şekilde özel ambulans hizmeti verilen ilçelerden bazıları şunlardır.

İnsan sağlığının söz konusu olduğu durumlarda ambulans hizmetinin ve zamanın önemi konusunda farkındalık sahibi olan ekiplerimiz en kısa sürede bu bölgelerdeki adreslere ulaşarak hizmet sunar.

Ambulanslarımızın sayısı, iç ve dış donanımı aynı anda çok sayıda bölgeye yetişebilecek niteliktedir.

mavi ambulans pendik

Mavi ve Kırmızı Şeritli Ambulanslar

Ambulanslar yasal düzenlemelere göre kırmızı ve mavi şeritli olmak üzere ikiye ayrılır. Kırmızı şeritli ambulanslar “acil ambulans”, mavi şeritli ambulanslar ise “hasta nakil ambulansı” olarak da anılır.

Kırmızı şeritli ambulanslarla durumu acil olan hastaların nakli yapılır. Bu tip ambulansların içinde hastaya yoğun bakım uygulanmasını sağlayacak monitör, transport ventilatör, defibrilatör, Pulse oksimetre, infüzyon pompası, tüm acil müdahalede kullanılan malzeme ve gerekli olabilecek ilaçlar gibi tıbbi malzemeler bulunur. Mevzuata göre kırmızı şeritli ambulanslarla hasta nakli yapılırken içeride hastaya müdahale edebilecek en az bir doktor ve 2 sağlık görevlisi bulunmalıdır. Nakliye sırasında hastanın sağlık durumunun gerektirdiği her türlü acil müdahale bu ekip tarafından gerçekleştirilebilir.

Mavi şeritli Ambulansların iç donanımları da son teknolojiye uygun şekilde hazırlanır. Mavi şeritli Ambulansların daha çok durumu stabil olan hastaların bir yerden başka bir yere nakledilmesi için kullanılır. Yasaya göre hasta nakli sırasında ambulans içinde gerekli sağlık görevlisinin bulundurmaktayız. Sağlık çalışanımız hastaya müdahale etmesi gerektiği durumda hızlıca gerekli müdahelede bulunmaktadır.

Firmamız, tüm ambulans kiralama hizmetlerini yasaların öngördüğü şartları sağlayarak güvenli şekilde yerine getirmeyi taahhüt etmektedir.

Ambulanslarımızın Genel Özellikleri

Ambulanslarımız zamanımızın teknolojisi yakından takip edilerek gerekli makine ve ekipmanlarla donatılmıştır. Mobil haberleşme sistemleri, araç takip sistemleri, telsiz gibi gereklilikler tamdır. Ayrıca her ambulansta alarm sistemleri irtibat teçhizatı bulunur. Sedyeler, tekerlekli sandalyeler, yataklar hastaların nakliye sırasında rahatı için özel olarak tasarlanmıştır. Sağlık Bakanlığının belirlediği ulusal ve uluslararası standartlara uygun donanımlar sağlanmıştır. Birçok yönden uluslararası standartların üstünde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ambulanslarımızın teknik bakımları, mevsim koşullarına göre lastiklerin değişimi ve benzeri işlemleri düzenli olarak yapılır. Nakliye sırasında ihtiyaç duyulabilecek ısıtma ve soğutma sistemleri için de gerekenler yapılır.

Çalışanların ve Sağlık Ekibinin Özellikleri

Ambulanslarda görev yapan doktorlar, acil tıp teknisyenleri, anestezi teknisyenleri ve paramedikler belli dönemlerde hizmet içi eğitimlerle bilgi ve becerilerini yeniler. Çalışanlar iletişimin öneminin farkında olarak bu alanda da eğitim alır.

Ambulans şoförlerimiz trafik, şehir içi ulaşım, güvenli taşıma konularında özel bir programdan geçer ve bu eğitimler belirli aralıklarla yenilenir. İlk yardım eğitimi de alan şoförler gerektiğinde sağlık ekibine destek sunacak niteliktedir.

hasta nakil ambulansı
bayburt özel ambulans

Şehirler Arası Hasta Nakil

Firmamız şehirlerarası hasta nakli yapılması gereken durumlarda hastanın ve refakatçisinin rahatını sağlayacak şekilde kaliteli bir hizmet sunar. Nakledilecek hasta yatağından özenle alınıp ambulansa taşınır. Uzman sağlık personeli gözetiminde konforlu bir yolculuk sonrasında da gidilecek adrese götürülür.

Mavi ambulans olarak naklini sağladığımız hastalar götürülen adreste yatırılacağı odaya ya da sağlık ünitesine kadar götürüyor, özenle yatağına yatırıyoruz. Ekiplerimizde bulunan çalışanlarımız bu konularda eğitim almıştır. Mavi şeritli ambulanslarda ilk yardım eğitimi almış ve sertifika sahibi bir sürücü ve bir acil tıp teknisyeni bulunur. Ayrıca meslek içi eğitimler belirli aralıklarla yenilenir.

Anadolu Yakası Ambulans

İnsanların kendilerini ve en sevdikleri kişileri bize güvenle emanet edebilmesi, insan sağlığına katkı sunabilmek firmamız için en önemli hedeflerdendir. İstanbul’un tamamına yakın bir bölgede hizmet verirken Anadolu Yakasındaki hastalarımız için de yardıma koşuyoruz. Anadolu yakası içinde bulunan iki adres arasında nakliye yapılabileceği gibi Avrupa yakasına ya da ülkemizdeki başka şehirlere de hasta nakli yapılır.

Avrupa Yakası Ambulans

Avrupa yakasında da hemen hemen her yerde ambulanslarımız sağlık hizmetlerine katılır. Bu bölgeden alınacak hastalar yine Avrupa yakasındaki ev ya da hastanelere nakledilebilir, buradan alınan bir hastanın şehir içi ya da şehir dışı bölgelere taşınması da mümkündür.

Ambulans ekiplerimiz işin özelliğine göre hareket ederek hastayı yatağından alıp konforlu bir yolculuk yaptırır. Yolculuk sonunda hasta gidilen yerin girişinde bırakılmaz. Yatırılacağı odaya ya da üniteye kadar götürülerek özenle yeni yatağına yatırılır. Hastalar için fiziksel koşullar kadar psikolojik koşulların da önemli olduğunu bilinciyle hareket edilir. Güler yüz ve ilgili hizmetin küçük dokunuşlar olarak büyük sonuçlar uyandırabileceğini biliyoruz.

ÖZEL AMBULANS REFERANSLARIMIZ

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz