Özel Ambulans Hangi Durumlarda Aranmalıdır?

Ambulanslar hayatı durumlarda imdada yetişen küçük bir hastane gibidir. Her ambulansın donanım durumu farklı olabilir. Bu durumda hangi hastaya hangi ambulansın gideceğini belirler. Genel olarak her ambulansta hayat kurtarıcı ekipmanlar ve ekip mevcuttur.

Ambulanslar sağlık bakanlığına ait ambulans ve özel ambulans olarak ikiye ayrılır. Özel ambulanslarda sağlık bakanlığı kontrolündedir ama adından anlaşılacağı üzere özel oldukları için ücrete tabidir. Özel ambulansın farkları neler ne zamanlarda aranmalıdır gibi kafa karıştırıcı şeyler ortaya çıkabilir. Bunun ayrımını incelenebilir.

Acil Durumda Aranabilir

Özel ambulanslarda 112 ambulansı gibi acil durumlarda aranabilir. Burada süreç kişinin arayacak bir özel ambulans şirketine bağlı olması ile ilgilidir. Özel sağlık sigortası veya özel ambulanstan faydalanacak başka poliçeleri varsa özel ambulans acil durumlarda aranabilir. Bir diğer yöntemde hastanelere bağlı çalışan özel ambulansı acil durumda aramaktır. Bu durumda ambulans hastayı özel hastaneye götürür.

Evden Hastaneye Nakil İşlemlerinde

Özel ambulanstan en çok faydalanılan durum hasta naklidir. Yatağa bağımlı, yürüyemeyen ve oturamayan hastaları bir yerden bir yere götürürken yatarak götürmek gerekir. Bu da en iyi ambulans ile olur.

  • Bu durumdaki bir hastanın hastanede randevusu varsa
  • Planlı bir poliklinik hizmeti alacaksa özel ambulansı aranıp nakil hizmeti istenebilir.

112 acil ambulans hizmeti nakil hizmeti vermemektedir.

Özel Ambulans Hangi Durumlarda Aranmalıdır?
Özel Ambulans Hangi Durumlarda Aranmalıdır?

Hastaneden Eve Nakil İşlemlerinde

Hastaneden eve nakillerde 112 acil ambulans kısıtlı zamanlarda nakil hizmeti de verse beklemek ve hastasını bekletmek istemeyenler özel ambulanstan faydalanabilir. Bu süreçte oldukça hızlı ve mantıklı bir süreç olacaktır.

Hastaneler Arası Nakil İşlemlerinde

Hastaneler arası işlemlerde eğer hasta ve hasta yakını tercih ederse özel ambulans kullanabilir. Hastaneler arası nakil olduğundan burada sorumluluk doktora aittir. Burada bulunduğu hastanedeki doktoruna özel ambulans çağıracağını mutlaka bildiresi gerekir. Doktor hastanın durumuna göre özellikli bir ambulans isteyebilir.

Evden Eve Nakil İşlemlerinde

Uzun süre evde bakılan bakım hastalarının evden eve nakli oldukça zorlu bir süreçtir. Bu durumda nakil için özel ambulans çağırılabilir. Burada ambulans bir nevi ulaşım aracı olarak kullanılır. Şirket buna göre uygun bir ambulans gönderir. Ambulans Kiralama için bizimle iletişime geçin.

 

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz