Özel Ambulans Nedir?

Özel ambulans hizmeti, sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış özel bir hizmettir. Bu ambulanslar diğerlerinden bağımsız olarak hizmet verir. Nakil gibi işlemlerde hastanın isteği üzerine özel ambulans kiralamak mümkündür. Yeterli donanıma ve ekipmana sahip olan bu ambulanslar hastanın hastaneye giriş ve çıkış sürecinde konforlu ve sağlıklı bir hizmet almasını sağlar.

Özel Ambulansın Özellikleri Nelerdir?

Hastaların güvenle nakil edilmesini sağlayan özel ambulanslar bazı özelliklere sahiptir.

Bazı özellikleri şunlardır:

  • Gerekli tüm donanımlara sahiptir.
  • Ambulans hizmetleri yönetmeliğini esas alır.
  • Güvenli bir nakil işlemi gerçekleştirir.
  • Geniş bir hizmet sunar ve araçlar son derece kalitelidir.
  • Konforlu ve hijyeniktir.
  • Kişiyi sadece sağlık kuruluşuna götürmez. Hastanın isteği üzerine farklı lokasyonlara da götürebilir.

Bu gibi özelliklerinden dolayı son dönemlerde bu tür ambulanslara olan ilgi artmaya devam ediyor.

Özel Ambulans Nedir?
Özel Ambulans Nedir?

Özel Ambulans Kiralama

Özel ambulansları kiralamak mümkündür. Özellikle büyük işletmelerde bu ambulanslara olan ihtiyaç son derece fazladır. Özel ambulans kiralama hizmeti sayesinde hem çalışanların hem de müşterilerin sağlık hizmeti alması sağlanabilir. Alışveriş merkezi, fabrikalar, büyük işletmeler bu tür ambulanslara sıkça ihtiyaç duymaktadır.

Özel Ambulans Ücretleri Ne Kadar?

Özel ambulans hizmeti alabileceğiniz birden fazla şirket mevcuttur. Hizmeti aldığınız yere göre fiyatlar farklılık gösterir. Başlangıç için alınan bir miktar para vardır. Daha sonra km başına bu fiyat değişiklik gösterir. Gidilecek yerin şehir içinde veya şehir dışında oluşu fiyatı etkiler. Uzak mesafelerde daha fazla ücret talep eden firmalar mevcuttur. Fakat son derece hızlı ve güvenilir bir hizmettir.

Özel Ambulansların Normal Ambulanslardan Farkı Nedir?

Normal ambulanslar acil bir durum olduğunda hizmet verir. Her vaka ile ilgilenmez. Fakat özel ambulanslar hasta ayrımı yapmaz. Durumun kritik olup olmadığı ile ilgilenmezler ve her durumda hastanın yanına giderler. Aynı zamanda hastanın isteği üzerine hareket ederler. Gidilecek lokasyonu hasta veya hasta yakınları belirleyebilir. En yakın hastaneye veya sağlık kuruluşuna gitme zorunluluğu yoktur. Hasta isterse uzaktaki bir sağlık kuruluşuna da nakil edilebilir. Özel ambulansların normal ambulanslardan diğer bir farkı ise daha donanımlı olmasıdır.

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz