Özel Ambulans Hizmeti Nedir?

Nüfusun artması nedeniyle sağlık alanına duyulan ihtiyaç da giderek arttı. Yaşanan kazalar veya tıbbi müdahalelerden dolayı özel ambulanslar gerekli hale geldi. Hasta sağlığı ve konforu için kullanılan özel ambulanslar çok sayıda şehirde güvenli bir hizmet sunuyor. Peki özel ambulans hizmeti nedir? Bu hizmet kişilerin sağlıklı şekilde hastaneye ulaşmasına veya hasta nakil yapılarak evlerine nakledilmesine yardımcı olan bir hizmettir.

Bu hizmet için çeşitli ambulanslar kullanılır. Ambulans içerisinde hastayı hayatta tutmaya yardımcı çok sayıda tıbbi ekipman bulunur. Bu ekipmanların yardımıyla yaşam kalitesi yüksek seviyelerde tutulur. Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen ambulans ve sağlık ekiplerinin rol aldığı hayati öneme sahip bir hizmettir.

Özel Ambulansların Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

Özel ambulanslar çeşitli görev ve vazifeleri yerine getirir. Hastaların konforlu ve sağlıklı şekilde nakil edilmesi için bazı özellikleri bünyesinde barındırır. Peki bu özellikler nelerdir?

Sahip olduğu özellikler şunlardır:

  • Ambulans içerisinde yaşam kalitesini artırmak amacıyla çok sayıda tıbbi ekipman bulundurur.
  • Hızlı ve güvenilir ulaşım imkanı sunar.
  • Yaralı kişilere ilk müdahaleyi yapmak için sağlık ekipleri mevcuttur.
  • Nakil için gerekli evrakları kısa zamanda hazırlar ve teslim ederler.
  • Özel ambulanslar kiralanabilir.
  • Acil ambulanslar ile benzer özelliklere sahiptirler.

Bu özellikleri ve avantajları nedeniyle özel ambulanslar çok sık tercih edilir. Özellikle başka hastaneye nakil işlemleri esnasında bu ambulanslardan çok fazla yararlanılır.

özel ambulans hizmeti nedir

Özel Ambulans Kiralamak Mümkün Mü?

Artık çoğu sektörde ambulansa ihtiyaç duyuluyor. Özellikle büyük ticari işletmeler sağlık sorunlarına karşı özel ambulanslar kiralıyor ve iş yerlerinde bu ambulansları tercih ediyor. Örneğin spor salonu, büyük mağazalar veya tıp merkezlerinde kiralama işlemi çok sık tercih ediliyor. Özellikle çalışılan meslek grubunun riskli olması gibi durumlarda özel ambulanslar hizmet sunuyor. Bu sayede kaliteli düzeyde iş güvenlik önlemleri alınmış olur.

Özel Ambulans Hizmetinde Kimler Görev Alır?

Sunulan Özel ambulans hizmeti içerisinde yeterli bilgi ve donanıma sahip sağlık ekipleri yer alır. Ambulansı güvenli olarak gereken konuma getirmek veya götürmek için ambulans içerisinde bir adet şoför yer alır. Ambulans şoförü güvenli ulaşımdan sorumludur. Kişiye ilk müdahaleyi yapmak için bir adet doktor, paramedik veya acil tıp teknisyenin bulunması gerekir.

Ambulans içerisinde doktor ve paramedik mevcut değilse ilk yardımı acil tıp teknisyeni üstlenir. Fakat hastaya ilaç uygulaması yapmak ve uygulamaya karar vermek için mutlaka bir hekime veya paramediğe ihtiyaç vardır. Bazı özel durumlarda aracı paramedik veya yetkili hekimde kullanabilir.

Özel Ambulans Fiyatları Nelerdir?

Özel ambulans kiralama işlemlerinde bazı ücretler talep edilebilir. Bu ücretler 150 TL fiyatlar ile başlar. Genellikle gidilen kilometreye göre fiyat değişiklik gösterir. Şehir içi mesafeler şehir dışına oranla daha uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Ambulanslar kiralandıkları yere göre farklı fiyatlara sahip olabilir. Fakat genellikle belirlenen bir fiyat tablosu vardır. Bu ambulanslar günün her saatinde uygun fiyatlar ile hizmet sunar.

Özel Ambulans Hizmetinden kimler Yararlanabilir?

Bu hizmetten sağlığı risk altına giren her birey yararlanabilir. Tıbbi vakalar veya kazalarda kişiye özel ambulans hizmeti sağlanır. Hizmet sayesinde gerekli güvenlik önlemleri alınır ve güvenli bir taşıma gerçekleşir. Evde veya iş yerinde kazalar ile çok sık karşılaşılır.

Kazalar sonucu kişinin yaşam bulguları tehlike altına girerse kısa zamanda özel ambulans hizmetlerine başvurmak gerekir. 112 hattını arayarak araç talebinde bulunulabilir. Bu sayede evinize en yakın mesafedeki ambulans sizin için yönlendirilir. Kısa zaman içinde tıbbi ekipman desteği sağlanmış olur.

Bize Ulaşın Whatsapp Yaz